Yeniköy Tıp Merkezi

Ana Sayfa  |  Poliklinik ve Birimlerimiz  |  Doktorlarımız  |  Medikal Yazılar  |  Anlaşmalı Kurumlar  |  Randevu - İletişim

Check-Up

50 yaşın üzerindeki herkesin düzenli olarak check-up yaptırmasını öneriyoruz.

Devamı

Mamografi

Yeniköy Tıp Merkezi'nde Mamografi yaptırmak çok kolay.

Devamı

Fizik Tedavi

Yeniköy Tıp Merkezi en yeni teknoloji ile fizik tedavi hizmeti vermektedir.

Devamı

Ağız ve Diş Sağlığı

Rutin kontrollerle sağlıklı ve mutlu gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Devamı

Hasta Hakları

Yeniköy Tıp Merkezi'nde tedavi olmaya başlamadan önce haklarınızı öğrenin.

Devamı

Jinekolojik Kanser Tetkikleri

Op. Dr. Orhon Ergin

Kliniğimizde jinekolojik kanserlerin erken tanısında çok önemli olan tetkikler yapılabilmektedir.

Rahim ve rahim ağzı kanserlerinin erken tanı ve taramalarında smear testi, vaginal ultrasonografi,doppler,ultrason, tümör markerları(özellikle yumurtalık tümörleri için),keza meme kanserleri için mamografi ve meme ultrasonografisi gibi premenapoz ve menapoz kadınlar için oldukça sıkıntılı seyredebilen bir süreçtir.

Bu dönemlerde kullanılan hormonal ilaçların meme ve rahim üzerinde oluşturabileceği yan etkilerin yakından izlenmesi hayati öneme sahiptir.Yukarıda belirttiğimiz tetkiklere ek olarak hormonal tetkiklerde kliniğimizde yapılabilmektedir. Böylece menapoz ve premenapozun tedavi ve izlenimi için bütün olanaklarımız mevcuttur.

Gebe izleniinde obstetrik ultrason çok önemlidir ancak şu bilinmelidir ki gebelikte ultrasonun bebeğe ait anomalilerin tanımındaki değeri %60 oranındadır.

Doğumsal anomalilerin erken tanısında gerekli tarama testleride doğum polikliniğimizde ve laboratuarlarımızda yapılmaktadır.

I.trimester tarama testi; 11-14 hafta arasında yapılır. Doğum polikliniğimizde ense kalınlığı (NT) ölçümünü takiben kanda HCG ve PAPP-A değerlerinin belirlenmesi ve bunların bir bilgisayar programında değerlendirilmesi ile bir risk analizi ve olasılığı saptanmaktadır.

II. trimester tarama testi; 15-20. haftalar arasında yapılır (Tercihan 16-18).Yine doğun polikliniğimizde obstetrik ölçümleri (BPD,FL gibi) takiben kanda BHCG,AFP,E3 değerleri ölçülüp yine bilgisayar programıyla risk olasılıkları değerlendirilir.

Ayrıca bu teste inhibin-A'da eklenerek IV test de yapılabilmektedri. Bu testin hassasiyet oranı daha da yüksektir.Poliklinik ve Birimlerimiz  |  Doktorlarımız  |  Medikal Yazılar  |  Anlaşmalı Kurumlar  |  Randevu - İletişim

KVKK - Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

© 2008 Yeniköy Tıp Merkezi

Köybaşı Cad. Mübaşir Sok. No:2 Yeniköy Sarıyer / İstanbul

444 10 97

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.   

Tasarım ve Geliştirme

serdarcamlica.com